WordPress weby

Tvorba WordPress
webov

Dobre spracovaná webová stránka vám pomôže premeniť návštevníkov na zákazníkov. Pre tvorbu webových stránok využívame najrozšírenejší redakčný systém na svete – WordPress. Ten sa vyznačuje jednoduchou správou, širokou ponukou možností úprav, ako aj dostupným technickým riešením. Naši klienti si vďaka intuitívnemu správcovskému rozhraniu dokážu zapracovať zmeny v obsahu a ponuke sami bez platenia programátora. WordPress je vhodný pre prezentačné weby firiem, mediálne weby a blogy alebo malé e-shopy do 100 produktov. 

HLAVNÉ BENEFITY WORDPRESS WEBOVÝCH STRÁNOK

1.

Výrazne nižšia cena oproti programovaniu webovej stránky na mieru.

2.

Jednoduchá správa webu bez potreby znalostí programovania.

3.

Široká ponuka doplnkov pre rozšírenie funkcionalít.

4.

Možnosť dobrej optimalizácie pre SEO a implementácie analytických nástrojov.

Potrebujete nový web?

Kontaktujte nás prostredníctvom kontaktného formulára, e-mailu či telefonicky a dohodnite si s nami bezplatné osobné alebo online stretnutie. Cenovú ponuku ako aj časový harmonogram pripravujeme na mieru.

Ako prebieha tvorba WordPress webu s nami

Každá webová stránka je iná – to je v podstate aj jej cieľom. V prvom kroku si dohodneme o aký web ide, aký má byť jeho obsah a funkcionality, ktoré musí obsahovať. Následne vyberieme 5 najvhodnejších WordPress webových šablón a po vzájomnej dohode vyberieme 1 finálnu, ktorú upravíme podľa vašich predstáv. Využívaním hotových WordPress šablón šetríme financie aj čas. Vďaka tomu dokážeme dodať webovú stránku aj do 2 týždňov.

Po úprave webovej stránky na základe vašich podkladov dostanete prvú verziu na pripomienkovanie. Po zapracovaní zmien web optimalizujeme pre rýchlejšie načítavanie, implementujeme analytické nástroje a optimalizujeme technické on-page SEO faktory. Po finálnej kontrole webu a overení všetkých jeho funkcionalít zabezpečíme migráciu webu na vašu doménu a zaučíme vás do používania WordPressu. Po spustení webu sme k dispozícii v prípade, že by ste potrebovali spraviť vo webe väčšie zmeny, alebo sa chceli poradiť s jeho obsluhou. 

Tvorba WordPress webovej stránky
alebo e-shopu môže zahŕňať

Výber WordPress šablóny

Vybrať správnu WordPress šablónu je kľúčový krok. Na základe stretnutia a definovania všetkých potrebných funkcií, cieľov webu a rozsahu obsahu vyberieme takú šablónu, ktorá ich bude spĺňať.

Inštalácia a úprava WordPress šablóny

Po príprave webového hostingu a vybratí tej správnej WordPress šablóny, túto šablónu nainštalujeme na server a začneme s jej úpravou podľa vašich predstáv. Po dokončení prvej verzie webu dostanete priestor a čas na jeho pripomienkovanie. Následne požadované zmeny zapracujeme a v prípade potreby proces zopakujeme.

Tvorba obsahu

Každý web potrebuje textový a grafický obsah, ktorý je nositeľom vášho posolstva. Pokiaľ obsah na web pripravený ešte nemáte, naši grafici a copywriteri sa o to postarajú. Vďaka tomu bude informačná štruktúra webu konzistentná a pre budúcich návštevníkov jednoducho konzumovateľná.

Príprava webového hostingu

Pokiaľ už máte webový hosting, postaráme sa o jeho nastavenie tak, aby vaša nová WordPress stránka bežala hladko a bez problémov. Nastavíme server, databázy aj SSL certifikát. Nainštalujeme najnovšiu verziu WordPressu a všetky dôležité pluginy.

On-page SEO audit

Aby sa vaša stránka zobrazovala vo výsledkoch vyhľadávania na popredných pozíciách na relevantné kľúčové slová, je potrebná kvalitná technická a obsahová analýza webu z pohľadu SEO. Zistenia a návrhy na zlepšenie plynúce zo SEO auditu okamžite zapracujeme na web.

Výber WordPress pluginov

WordPress pluginy umožňujú rozširovanie základných funkcií WordPressu. Treba si však dať pozor, aby pluginov nebolo zbytočne veľa. To má za následok pomalšie načítavanie webu a väčšiu záťaž na webový hosting. Za 4 roky počas ktorých sa venujeme tvorbe WordPress webov, máme vybrané rýchle a efektívne pluginy na akúkoľvek situáciu.

Implementácia analytických nástrojov

Pre správnu optimalizáciu a vyhodnocovanie marketingových kampaní je kľúčové správne merať a vyhodnocovať návštevnosť webu. Na web vám implementujeme Google Analytics, Google Tag Manager a overíme Google Search Console. Nastavíme aj meranie všetkých dôležitých malých i veľkých konverzií.

Optimalizácia rýchlosti načítania

Rýchla doba si vyžaduje aj rýchle načítanie obsahu. Vzhľadom k najnovším aktualizáciám Google algoritmov (Core Web Vitals) je rýchlosť načítania webu dôležitá nie len pre používateľov, ale aj pre vyhľadávače. Využijeme všetky dostupné techniky pre zrýchlenie webu od cachovania pamäte cez minifikáciu CSS a JS súborov až po komprimáciu obrázkov a ich zobrazovanie v novej generácii WebP.

Migrácia webovej stránky

Po dokončení webovej stránky je potrebné ju pustiť do sveta. Pokiaľ už máte fungujúci web, hlavným cieľom migrácie je minimalizovať dobu výpadku a stratu pozícií vo výsledkoch vyhľadávania. S oboma situáciami sa vieme vysporiadať.

Čo budeme potrebovať k začatiu spolupráce na webe:

01

Potrebujeme spoznať vaše potreby a očakávania od nového webu.

02

Textové a grafické podklady.

03

Prihlasovacie údaje do webového hostingu.

04

Kontakt na zodpovednú osobu vo vašej spoločnosti.

Miroslava Píšová - Group Marketing Executive
DNA ERA: Michaela Šišková - CEO a Forbes 30 pod 30
Learn2Code.sk: Marian Kristel - CEO
Jovitep: Filip Jovanovič - majiteľ
Bionutrian: Regina Kostolná - majiteľka
Reflectfest.com: Dušan Dufek - CEO
Fera24.cz: Martin Olšar - majiteľ

Miroslava Píšová - Group Marketing Executive

"Agentúra Glidy nám pomohla s optimalizáciou niekoľkých našich webov a naďalej túto spoluprácu rozvíjame naprieč viacerými trhmi. Stretli sme sa s profesionálnym prístupom, pri ktorom nám je detailne vysvetlený problém a následne prediskutované riešenie. Zapracovanie vždy prebehlo načas a v 100% kvalite."

DNA ERA: Michaela Šišková - CEO a Forbes 30 pod 30

"Som veľmi rada, že sme sa pred viac ako dvoma rokmi rozhodli pre spoluprácu so spoločnosťou Glidy. Vďaka ich proaktívnemu prístupu a chuti riešiť nové výzvy sa nám spoločne darí nastavovať správne a úspešné kampane. Oceňujem, že sú nám často k dispozícii aj vo večerných hodinách."

Learn2Code.sk: Marian Kristel - CEO

"Naša spolupráca bola zameraná na SEO optimalizáciu, ktorá sa nám z dlhodobého hľadiska vyplatila, preto môžeme služby len odporúčať."

Jovitep: Filip Jovanovič - majiteľ

"S glidy spolupracujeme približne 2 roky a môžem len odporúčať. My sme využili konkrétne tvorbu webu, SEO a nastavenie Google Ads.Tím vždy rýchlo komunikuje, majú ľudský prístup, vysvetlia, poradia aj nad rámec služieb, majú priehľadné a transparentné mesačné reporty, za nás veľká spokojnosť."

Bionutrian: Regina Kostolná - majiteľka

"So spoločnosťou Glidy spolupracujem už roky. Vždy sa stretnem s poctivou prácou, otvorenosťou pre nové nápady, flexibilitou, s vysokou prefesionalitou a ústretovým prístupom. Na základe tejto skúsenosti môžem ďalej len odporúčať."

Reflectfest.com: Dušan Dufek - CEO

"Veľmi dobrá spolupráca, hodnotím veľmi pozitívne. Cením si hlavne snahu prichádzať s novými riešeniami."

Fera24.cz: Martin Olšar - majiteľ

"Ukázkový přístup agentury. Snaha o nalezení řešení pro potřeby eshopu"

Najčastejšie kladené otázky

WordPress je veľmi jednoduchý a intuitívny systém na správu obsahu. Vďaka tomu si budete môcť drobné zmeny v obsahu či produktovej ponuke robiť sami, alebo tým poveríte niekoho z vášho pracovného tímu. V prípade väčších zmien sme vám neustále k dispozícii a vaše požiadavky vieme zapracovať. Tu však treba počítať s tým, že cena za dodatočné úpravy nie je zahrnutá v počiatočnej cene webu a bude si vyžadovať ďalšie náklady. 

Po dodaní webovej stránky vás prevedieme jednotlivými funkciami, ktoré potrebujete poznať. Dostanete od nás aj video návody k jednotlivým úkonom, aby ste sa k nim mohli vrátiť. Internet je takisto plný rôznych návodov v slovenskom alebo českom jazyku. Pokiaľ sa však s obsluhou nového webu nechcete vôbec zaoberať, môžete využiť služby našich kolegov. 

Medzi prevádzkové náklady každej webstránky (nie len WordPressovej) určite patria náklady na webový hosting a doménu. Tie môžu byť individuálne v závislosti od hostingového produktu, ktorý využívate. Náklady na samotný WordPress sú 0 €, ale v prípade, že vo webe využívate platené pluginy, tie si väčšinou vyžadujú 1x ročne platbu za licenciu. Tá sa môže pohybovať od pár eur až po stovky eur ročne. Pokiaľ by však k takejto situácii došlo, upozorníme vás na to už pri tvorbe cenovej ponuky. 

WordPress bol prioritne vytvorený ako obsahová platforma pre blogy a menšie média. Postupom času a vývojom pluginov tretích strán sa však tieto možnosti rozšírili. Dnes sa WordPress používa nie len na blogy, ale bežia na ňom aj veľké média, firemné stránky či menšie internetové obchody.

Zodpovednosť za splnenie všetkých právnych predpisov nesie klient. Nie sme právna kancelária, a preto vám v tejto oblasti nedokážeme kvalitne poradiť. Spolupracujeme však s právnymi kanceláriami a radi vám poskytneme kontakt. Po doručení všetkých potrebných úprav a zmien na webe od vašich právnikov ich samozrejme vieme na web obratom nasadiť. 

V tomto momente sa venujeme len menším WordPress webom postavenými na šablóne. Pokiaľ máte špecifické potreby, odporúčame vám vybrať inú spoločnosť, ktorá sa na ne špecializuje. Vieme vám však poradiť v oblasti prípravy webu na ďalší marketing a SEO, čo je často Achillovou pätou väčších developerských spoločností. Budete tak môcť vyťažiť z oboch svetov to najlepšie.

palma na ostrove

Ste pripravený na nový WordPress web?

Dajte nám o sebe vedieť, o zvyšok sa už postaráme my.

Glidy-kontakt
Na zlepšenie našich služieb používame cookies.
O ich používaní a možnostiach nastavenia sa informujte v časti Spracovanie osobných údajov.