SEO

Optimalizácia
pre vyhľadávače

Kvalitná optimalizácia pre vyhľadávače vám pomôže vyletieť na najvyššie priečky vo vyhľadávačoch ako je Google, Seznam alebo Bing. Budete na očiach vždy, keď vás zákazníci budú potrebovať, čím zvýšite šancu, že dostanú práve na vašu web stránku.

seo-optimalizacia-pre-vyhladavace

ČÍSLA NAŠICH SEO KLIENTOV V ROKU 2020

43,3%

Priemerný podiel organickej návštevnosti na celkovej návštevnosti

58,6%

Priemerný podiel konverzií z organickej návštevnosti na celkovom počte konverzií

75,1%

Toľko kliknutí si rozdelia prvé 3 výsledky vyhľadávania z celkového objemu vyhľadávania

0,9%

Len toľko používateľov sa dostane na 2. stranu v Google

Ako začať SEO
spoluprácu

Kontaktujte nás prostredníctvom kontaktného formulára, e-mailu či telefonicky a dohodnite si s nami osobné alebo online stretnutie. Cenové ponuky ako aj plán pripravujeme na mieru.

Ako prebieha
spolupráca s nami

Každá spolupráca je iná a závisí od množstva faktorov. Aktuálny stav webovej stránky, vaše potreby a ciele, interné kapacity alebo predchádzajúca spolupráca so SEO špecialistom a z toho vychádzajúce analýzy alebo audity.

SEO sa skladá z mnohých nástrojov a služieb, ktoré sú medzi sebou prepojené. Ich kombinácia následne vedie k úspechu vo vyhľadávačoch. S výberom týchto nástrojov vám radi a ochotne poradíme.

Komplexná starostlivosť
o SEO môže obsahovať

Analýza kľúčových slov

Identifikujeme relevantné kľúčové slová, ktoré zadávajú zákazníci do vyhľadávačov keď hľadajú váš produkt/službu alebo hľadajú riešenie na problém, ktorý im dokážete pomôcť vyriešiť. Ku kľúčovým slovám dopĺňame dáta o objeme vyhľadávania, sezónnosti, konkurenčnom prostredí a aktuálnej pozícii vo vyhľadávačoch.

Riešenie SEO penalizácií

Google, ale aj iné vyhľadávače, môže vašu stránku čiastočne, alebo kompletne penalizovať. Najčastejšie k tomu dochádza pri neprofesionálnej optimalizácii webu využívaním zastaraných SEO techník a postupov, alebo spamovému útoku nekvalitných odkazov, ktoré si objednala vaša konkurencia. Pomôžeme vám nájsť problém a následne ho vyriešiť.

Tvorba obsahu

Vytvoríme pre váš prezentačný web, e-shop alebo blog kvalitný obsah založený na dátach. Budujte povedomie o svojej značke z pozície experta na problematiku. Naše články vám pomôžu dosiahnuť popredné pozície na relevantné kľúčové slová vo výsledkoch vyhľadávania.

SEO analýza konkurencie

Zaujímajú vás aktivity vašej konkurencie v oblasti SEO? Zanalyzujeme ich aktivity z pohľadu on-page a off-page SEO faktorov. Odhalíme ich stratégiu, silné aj slabé stránky. Silné stránky vieme adaptovať na váš web a na slabých stránkach ich dokážeme v SEO poraziť.

On-page a off page SEO audit

V on-page SEO audite analyzujeme technické, obsahové a používateľské problémy, ktoré berú algoritmy vyhľadávačov do úvahy pri radení výsledkov. Následne navrhneme konkrétne kroky a postupy pre ich vyriešenie a sme k dispozícii pre konzultácie a nájdenie ideálnej cesty vzhľadom k vašim technickým a kapacitným možnostiam. V prípade Off-page SEO auditu nájdeme vhodné príležitosti pre získavanie nových spätných odkazov a analyzujeme aktuálny stav odkazového profilu. Súčasťou tohto auditu je aj nájdenie nekvalitných, spamových či automaticky generovaných odkazov, ktoré na vás smerujú a návrh riešení, ako sa týchto odkazov zbaviť, prípadne sa od nich dištancovať.

Návrh na zlepšenie rýchlosti načítavania stránky

V lete 2021 začal vyhľadávač Google brať do úvahy aj tzv. Core Web Vitals. Tie sa zameriavajú na používateľskú skúsenosť spojenú s rýchlosťou načítania webovej stránky. Pomôžeme vám analyzovať príležitosti na zrýchlenie vášho webu. Následne tieto odporúčania odovzdáme vašim správcom webovej stránky a budeme s nimi kroky konzultovať. V systéme WordPress dokážeme zapracovať potrebné zmeny aj my.

Analýza logov zo servera

Máte problém, že váš web Google dostatočne neindexuje? Vďaka záznamom zo servera dokážeme analyzovať, ako sa Google bot správa na vašom webe a kde dochádza k zlyhaniu. Následne navrhneme konkrétne riešenia, ako sporné body odstrániť a váš web pre Google bota spriechodniť.

Linkbuilding - tvorba spätných odkazov

V rámci linkbuildingových aktivít vyhľadávame príležitosti a získavame kvalitné spätné odkazy z autoritatívnych webov a to formou platených ale aj neplatených spätných odkazov. Linkbuilding vieme zabezpečiť nie len na Slovensku ale aj v Česku, Maďarsku, Rumunsku, Poľsku, Grécku, Taliansku, Anglicku a v USA.

SEO konzultácie

Máte svoje marketingové oddelenie, alebo si robíte SEO sami? Zasekli ste sa v slepej uličke, alebo sa neviete rozhodnúť, čo je pre vás to najlepšie riešenie? Využite konzultácie s našimi špecialistami, ktorí vám radi zodpovedajú vaše otázky a poskytnú svoje odporúčania k danej problematike.

Príprava obsahových plánov

Tvorte obsah, ktorý vaši potenciálni zákazníci vyhľadávajú. Identifikujeme relevantné kľúčové slová, ktoré následne združujeme do jednotlivých tém. Tieto témy potom rozpracujeme do detailného obsahového plánu, ktorý tvorí návrh nadpisov, podnadpisov, štruktúry obsahu, vnútorného prelinkovania, podporného obsahu a tak ďalej. Takisto je súčasťou aj technická špecifikácia na počet znakov, počet obrázkov či formáty podporného obsahu - video, podcast a podobne. Pri dodržaní nášho návrhu bude váš obsah vo vyhľadávačoch konkurencieschopný.

Čo budeme potrebovať k začatiu spolupráce na SEO

01

Webovú stránku, ktorú chcete optimalizovať.

02

Osobný alebo online meeting kde nám prezradíte vaše očakávania a potreby.

03

Prístup do analytických nástrojov Google Analytics a Google Search Console.

04

Kontakt na zodpovednú osobu vo vašej spoločnosti.

Najčastejšie kladené otázky

CENA ZA PRÁCU

je stanovená ku každému projektu individuálne, a to podľa počtu odpracovaných hodín. Pred každým úkonom dostanete od nás predpokladaný počet hodín na daný projekt, takže vždy budete vedieť, čo vás koľko bude stáť. V prípade, že by sme nad projektom strávili viac času ako bol odhadovaný, za tento čas neplatíte nič naviac. 

MEDIÁLNY ROZPOČET

je stanovený po definovaní linkbuildingovej stratégie. Tá sa vytvára počas návrhu komplexnej stratégie pre SEO v 1. mesiaci spolupráce. Tento rozpočet je následne využívaný k plateniu za mediálny priestor (PR články, natívne články, spätné odkazy a podobne).

Poskytujeme profesionálne SEO služby (optimalizácia pre vyhľadávače) pre zvýšenie relevantnej organickej návštevnosti webových stránok. Sme schopní vykonať komplexnú revíziu vášho webu, či e-shopu a jeho stavu vzhľadom na SEO, alebo plynule nadviazať na už existujúci stav a dosiahnuť vyššiu výkonnosť.

Na slovenskom a českom trhu v priemernom konkurenčnom prostredí sa zvyčajne dostavia citeľné výsledky v navýšení organickej návštevnosti a konverzií z organickej návštevnosti po 3 – 6 mesiacoch. Je to však orientačný časový úsek a môže sa meniť podľa aktuálneho stavu webu, konkurencie a jej práce na SEO, rozpočte a tak ďalej. 

Máme skúsenosti z 23 krajín. Bez problémov dokážeme optimalizovať web v slovenskom, českom a anglickom jazyku. Pri iných jazykových mutáciách využívame spoluprácu buď s partnerskou prekladateľskou agentúrou, alebo lokálnymi špecialistami na voľnej nohe. 

Databázy médií na nákup spätných odkazov máme na Slovensku, Česku, Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, v Spojenom kráľovstve a USA. Ostatné krajiny dokážeme pokryť na vyžiadanie.

Pre technické SEO analýzy používame kombináciu nástrojov ScreamingFrog, Sitebulb, MarketingMiner, Google Search Console, Google Analytics a Ahrefs.

Pre obsahové SEO analýzy používame kombináciu nástrojov Ahrefs, SEMRush, Collabim, MarketingMiner, SurferSEO a Prepostseo.

Pre analýzy kľúčových slov používame kombináciu nástrojov Google Ads plánovač kľúčových slov, Google Search Console, Google Analytics, Ahrefs, Collabim, MarketingMiner a Keywordtool.io.

Na Linkbuilding používame kombináciu nástrojov Google Sheets, Gmelius, MarketingMiner, Collabim, ScrapeBox a Storm Proxies.

Na reporting používame Google DataStudio, Zappier, Google Analytics, Google Search Console, MarketingMiner, Supermetrics a Collabim.

Nie, nemáme. Našich klientov neviažeme na žiadne určité obdobie. V prípade, že klient má pocit, že nedostáva za svoje peniaze očakávanú hodnotu a chce spoluprácu ukončiť, môže ju ukončiť do 10. dňa daného mesiaca bez akýchkoľvek zmluvných pokút. Je však možné sa dohodnúť na zmluvnej viazanosti, čím viete získať na naše služby určité benefity zadarmo (napríklad konzultačné hodiny alebo implementáciu SEO úprav na WordPress stránky). 

Garancie na výsledok organickej návštevnosti, konverzií z organickej návštevnosti alebo pozícií neposkytujeme. Je to z toho dôvodu, že nemáme dosah na všetky vaše podnikateľské a marketingové aktivity. Ak má napríklad vaša spoločnosť zlé renomé, konverzie môžu byť nižšie ako sme predpokladali. Pokiaľ neimplementujete na webe všetky zmeny, ktoré odporúčame, výsledok nemusí byť taký dobrý ako sme predpokladali. Konkurencia môže nečakane navýšiť rozpočty na linkbuilding a tvorbu obsahu. SEO je veľmi ťažko predikovateľný marketingový kanál, a preto žiadne garancie na výsledky neposkytujeme. Môžeme vás však ubezpečiť, že pre dosiahnutie želaného výsledku spravíme všetko, čo bude v našich silách. Veď predsa aj my si chceme našich klientov udržať čo najdlhšie a tešiť sa zo spoločných výsledkov.

Za 12 rokov praxe sa nám ani raz nestalo, že by weby, ktorým spravujeme SEO dostali penalizáciu či už od Google, alebo iných vyhľadávačov. Práve naopak, viacerým klientom sme pomohli vyriešiť penalizácie, ktoré vychádzali, vo väčšine prípadov, z nekvalitného odkazového profilu. 

palma na ostrove

Chcete začať zarábať
na PPC kampaniach?

Dajte nám o sebe vedieť a my sa už postaráme o zvyšok.

Glidy-kontakt
Na zlepšenie našich služieb používame cookies.
O ich používaní a možnostiach nastavenia sa informujte v časti Spracovanie osobných údajov.